Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak otvorio je III međunarodni sajam građevinarstva i industrije „Sarajevo Industry Fair & Arhi Bau Expo“ u Sarajevu, te simboličnim presijecanjem vrpce ozvaničio početak ove značajne privredne manifestacije, koja okuplja veliki broj domaćih i međunarodnih kompanija, stručnjaka, investitora, predstavnika institucija i donosilaca odluka iz oblasti građevinarstva, industrije, arhitekture i investicija.

Ministar Isak istakao je značaj ovakvih manifestacija za jačanje privredne saradnje, promociju domaćih kompanija i privlačenje novih investicija. On je naglasio da su investicije i ulaganja jasan pokazatelj stabilne sigurnosne situacije, što direktno utječe i na ukupnu ekonomsku situaciju u državi.

– Sigurnost je temelj za sva ulaganja i za daljnji razvoj Bosne i Hercegovine. Ovaj trodnevni sajam predstavlja mnogo više od klasične izložbene platforme. Riječ je o strateškom događaju koji okuplja ključne aktere iz privrede i javnog sektora s ciljem uspostavljanja novih partnerstava, razmjene znanja i iskustava te pokretanja konkretnih projekata, koji će doprinijeti ekonomskom razvoju Bosne i Hercegovine i cijele regije, rekao je Isak.
Jedan od ključnih ciljeva sajma jeste pozicioniranje Bosne i Hercegovine kao atraktivne investicione destinacije. Bosna i Hercegovina raspolaže značajnim prirodnim resursima, povoljnim geografskim položajem i konkurentnim uslovima poslovanja, što predstavlja dobru osnovu za privlačenje domaćih i stranih investicija. Kroz direktne susrete investitora, kompanija i institucija, sajam pruža priliku za predstavljanje investicionih potencijala, infrastrukturnih projekata i industrijskih kapaciteta naše zemlje.
